Critics' Choice Awards

novice

11.12.2018.

Critics' Choice Awards

Predstavljamo vam nominacije za ovogodišnje Critics' Choice nagrade, koje se smatraju i najboljim pokazateljem toga ko će biti kandidati, ali i osvojiti najviše "Oskara". Tako su se, na primer, prošle godine pobednici podudarili u čak 17 od 19 kategorija.

Proglašenje pobednika Critics' Choice biće održano 13.1.2019. a ovo su nominovani:

Najbolji film:
Black Panther
Black Klansman
The Favourite
First Man
Green Book
If Beale Street Could Talk
Mary Poppins Returns
Roma
A Star Is Born
Vice

Najbolji glumac:
Christian Bale – Vice
Bradley Cooper – A Star Is Born
Willem Dafoe – At Eternity’s Gate
Ryan Gosling – First Man
Ethan Hawke – First Reformed
Rami Malek – Bohemian Rhapsody
Viggo Mortensen – Green Book

Najbolja glumica:
Yalitza Aparicio – Roma
Emily Blunt – Mary Poppins Returns
Glenn Close – The Wife
Toni Collette – Hereditary
Olivia Colman – The Favourite
Lady Gaga – A Star Is Born
Melissa McCarthy – Can You Ever Forgive Me?

Najbolji glumac u sporednoj ulozi:
Mahershala Ali – Green Book
Timothée Chalamet – Beautiful Boy
Adam Driver – BlacKkKlansman
Sam Elliott – A Star Is Born
Richard E Grant – Can You Ever Forgive Me?
Michael B Jordan – Black Panther

Najbolja glumica u sporednoj ulozi:
Amy Adams – Vice
Claire Foy – First Man
Nicole Kidman – Boy Erased
Regina King – If Beale Street Could Talk
Emma Stone – The Favourite
Rachel Weisz – The Favourite

Najbolji mladi glumac/glumica:
Elsie Fisher – Eighth Grade
Thomasin McKenzie – Leave No Trace
Ed Oxenbould – Wildlife
Millicent Simmonds – A Quiet Place
Amandla Stenberg – The Hate U Give
Sunny Suljic – Mid90s

Najbolja glumačka ekipa:
Black Panther
Crazy Rich Asians
The Favourite
Vice
Widows

Najbolji reditelj:
Damien Chazelle – First Man
Bradley Cooper – A Star Is Born
Alfonso Cuarón – Roma
Peter Farrelly – Green Book
Yorgos Lanthimos – The Favourite
Spike Lee – BlacKkKlansman
Adam Mckay – Vice

Najbolji originalni scenario:
Bo Burnham – Eighth Grade
Alfonso Cuarón – Roma
Deborah Davis i Tony McNamara – The Favourite
Adam McKay – Vice
Paul Schrader – First Reformed
Nick Vallelonga, Brian Hayes Currie, Peter Farrelly – Green Book
Bryan Woods, Scott Beck, John Krasinski – A Quiet Place

Najbolji adaptirani scenario:
Ryan Coogler, Joe Robert Cole – Black Panther
Nicole Holofcener, Jeff Whitty – Can You Ever Forgive Me?
Barry Jenkins – If Beale Street Could Talk
Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters – A Star Is Born
Josh Singer – First Man
Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee – BlacKkKlansman

Najbolja fotografija:
Roma
If Beale Street Could Talk
A Star Is Born
Black Panther
The Favourite
First Man

Najbolja produkcija:
Black Panther
Roma
Crazy Rich Asians
The Favourite
First Man
Mary Poppins Returns

Najbolja montaža:
A Star Is Born
Vice
First Man
Roma
The Favourite
Widows

Najbolji kostim:
Mary Queen of Scots
Black Panther
Bohemian Rhapsody
The Favourite
Mary Poppins Returns

Najbolje frizure i šminka:
Black Panther
Bohemian Rhapsody
The Favourite
Mary Queen of Scots
Suspiria
Vice

Najbolji specijalni efekti:
Avengers: Infinity War
Black Panther
First Man
Mary Poppins Returns
Mission: Impossible – Fallout
Ready Player One

Najbolji animirani film:
The Grinch
Incredibles 2
Isle of Dogs
Mirai
Ralph Breaks the Internet
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Najbolji akcioni film:
Avengers: Infinity War
Black Panther
Deadpool 2
Mission: Impossible – Fallout
Ready Player One
Widows

Najbolja komedija:
Crazy Rich Asians
Deadpool 2
The Death of Stalin
The Favourite
Game Night
Sorry to Bother You

Najbolji glumac u komediji:
Christian Bale – Vice
Jason Bateman – Game Night
Viggo Mortensen – Green Book
John C Reilly – Stan & Ollie
Ryan Reynolds – Deadpool 2
Lakeith Stanfield – Sorry to Bother You

Najbolja glumica u komediji:
Emily Blunt – Mary Poppins Returns
Olivia Colman – The Favourite
Elsie Fisher – Eighth Grade
Rachel McAdams – Game Night
Charlize Theron – Tully
Constance Wu – Crazy Rich Asians

Najbolji SF ili horor film:
Annihilation
Halloween
Hereditary
A Quiet Place
Suspiria

Najbolji film van engleskog govornog područja:
Beoning
Capharnaüm
Zimna wojna
Roma
Manbiki kazoku

Najbolja pesma:
All the Stars – Black Panther
Girl in the Movies – Dumplin’
I’ll Fight – RBG
The Place Where Lost Things Go – Mary Poppins Returns
Shallow – A Star Is Born
Trip a Little Light Fantastic – Mary Poppins Returns

Najbolja muzika:
Green Book
If Beale Street Could Talk
Isle of Dogs
Black Panther
First Man
Mary Poppins Returns

Najbolja TV serija - drama:
The Americans
Better Call Saul
The Good Fight
Homecoming
Killing Eve
L'amica geniale
Pose
Succession

Najbolji glumac u dramskoj seriji:
Freddie Highmore – The Good Doctor
Diego Luna – Narcos: Mexico
Richard Madden – Bodyguard
Bob Odenkirk – Better Call Saul
Billy Porter – Pose
Matthew Rhys – The Americans
Milo Ventimiglia – This Is Us

Najbolja glumica u dramskoj seriji::
Jodie Comer – Killing Eve
Maggie Gyllenhaal – The Deuce
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale
Sandra Oh – Killing Eve
Elizabeth Olsen – Sorry for Your Loss
Julia Roberts – Homecoming
Keri Russell – The Americans

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u dramskoj seriji:
Richard Cabral – Mayans MC
Asia Kate Dillon – Billions
Noah Emmerich – The Americans
Justin Hartley – This Is Us
Matthew Macfadyen – Succession
Richard Schiff – The Good Doctor
Shea Whigham – Homecoming

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u dramskoj seriji:
Dina Shihabi – Jack Ryan
Julia Garner – Ozark
Thandie Newton – Westworld
Rhea Seehorn – Better Call Saul
Yvonne Strahovski – The Handmaid’s Tale
Holly Taylor – The Americans

Najbolja humoristička serija:
Atlanta
Barry
The Good Place
The Kominsky Method
The Marvelous Mrs. Maisel
The Middle
One Day at a Time
Schitt's Creek

Najbolji glumac u humorističkoj seriji:
Hank Azaria – Brockmire
Ted Danson – The Good Place
Michael Douglas – The Kominsky Method
Donald Glover – Atlanta
Bill Hader – Barry
Jim Parsons – The Big Bang Theory
Andy Samberg – Brooklyn Nine-Nine

Najbolja glumica u humorističkoj seriji:
Rachel Bloom – Crazy Ex-Girlfriend
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs Maisel
Allison Janney – Mom
Justina Machado – One Day at a Time
Debra Messing – Will & Grace
Issa Rae – Insecure

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u humorističkoj seriji:
William Jackson Harper – The Good Place
Sean Hayes – Will & Grace
Brian Tyree Henry – Atlanta
Nico Santos – Superstore
Tony Shalhoub – the Marvelous Mrs Maisel
Henry Winkler – Barry

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u humorističkoj seriji::
Alex Borstein – The Marvelous Mrs Maisel
Betty Gilpin – Glow
Laurie Metcalf – The Conners
Rita Moreno – One Day at a Time
Zoe Perry – Young Sheldon
Annie Potts – Young Sheldon
Miriam Shor – Younger

Najbolja serija s ograničenim brojem epizoda:
A Very English Scandal
American Vandal
The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Escape at Dannemora
Genius: Picasso
Sharp Objects

Najbolji TV-film:
Icebox
Jesus Christ Superstar Live in Concert
King Lear
My Dinner With Hervé
Notes From the Field
The Tale

Najbolji glumac u seriji s ograničenim brojem epizoda ili TV-filmu:
Antonio Banderas – Genius: Picasso
Darren Criss – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Paul Dano – Escape at Dannemora
Benicio Del Toro – Escape at Dannemora
Hugh Grant – A Very English Scandal
John Legend – Jesus Christ Superstar Live in Concert

Najbolja glumica u seriji s ograničenim brojem epizoda ili TV-filmu:
Amy Adams – Sharp Objects
Patricia Arquette – Escape at Dannemora
Connie Britton – Dirty John
Carrie Coon – The Sinner
Laura Dern – The Tale
Anna Deavere Smith – Notes From the Field

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u seriji s ograničenim brojem epizoda ili TV-filmu:
Brandon Victor Dixon – Jesus Christ Superstar Live in Concert
Eric Lange – Escape at Dannemora
Alex Rich – Genius: Picasso
Peter Sarsgaard – The Looming Tower
Finn Wittrock – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Ben Whishaw – A Very English Scandal

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u seriji s ograničenim brojem epizoda ili TV-filmu:
Ellen Burstyn – The Tale
Patricia Clarkson – Sharp Objects
Penelope Cruz – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Julia Garner – Dirty John
Judith Light – The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story
Elizabeth Perkins – Sharp Objects

Najbolja animirana serija:
Adventure Time
Archer
Bob’s Burgers
Bojack Horseman
The Simpsons
South Park

  • Komentarji

Za komentiranje morate biti prijavljeni!