Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!
Leto:
2016Zvrst:
kriminalka, misterij, srhljivkaTrajanje:
101 minRežija:
Sotiris TsafouliasScenarij:
Sotiris TsafouliasGlavne vloge:
Socrates Alafouzos > (as Sokratis Alafouzos)
François Cluzet > Marcel de Chaffe
Dimitris Katalifos > Aristotelis Adamantinos
Pigmalion Dadakaridis > Professor Dimitris Lainis
Povzetek:
Profesor kriminologije pokušava da reši pet potpuno nepovezanih ubistava. Jedina veza između ubistava su Pitagorini citati. Uz njega na ovom putovanju je profesor matematike.
Obdelal/la:
bojan969- Poglejte podobne vsebine
- Komentarji (8)
Theofilos (1987)
biografija, drama
The life and death of Theophilos, the major folk painter of modern Greek art.
Pente lepta akoma (2006)
drama, komedija, romantični, domišljijski
Tasos dies in a car accident, but he is given five more minutes of life to use them as he wishes.
Apo erota (2014)
drama, komedija, romantični
A love story with unpredictable twists and turns between perception and reality, love and its complications and the faults of human nature, Apo Erota (Lovestruck) is a romantic tale with a twist.
Politiki kouzina (2003)
drama, komedija
Komedija. Fanis (G. Corraface) je Grk odrastao u Istanbulu, s djedom (T. Bandis) koji je bio izvrstan kuhar i vlasnik prodavaonice začina. Slušajući djedovu filozofiju kako hrana pridonosi ljepoti...
Za komentiranje morate biti prijavljeni!
eXtreme member
15.04.2023. 00:02
Odgledao sam i drugu sezonu serije. Dao bih jaku osmicu a za prvu devetku. Druga sezona je vise u crime a manje u mystery fazonu u odnosu na prvu, sporujeg tempa. Finale je veoma efektan i neocekivan. Veliki dobitak za grcku buducu kinematogtrafiju. Bilo bi lepo da neko ovo prevede.eXtreme member
04.01.2022. 13:23
Meni je dobar film,slozen je, u sustini meni je cista drama realizovana kroz kriminalisticku istragu.Umesto the other me , korektnije je da stoji Verus amicus est tamquam alter .
Hajde, sta je novo, prijateljski brojevi se odnose na amicable numbers( smatra se da su potekli od Pitagorejaca), da se ne mesa sa friendly numbers, iz teorije brojeva.
Prvu formula dao je Thabit ibn qurra, kasnije i drugi vrhunski matematicari , a njima se pridruzuje i Pjer de Ferma mislim da se njemu pripisuje par (10.744 i 10.856) (podseti me ime na film La habitación de Fermat (2007)), posle su kompjuteri preuzeli ulogu da stavraju u nedogled parove.
Pitagora je imao pregrst zanimljivih citata, mada su mi npr. od Cicerona i Seneke bolji. U anticko doba odnos prema citatu je bio drugaciji ( posmatrano u svetlu genijalnosti), pa se pouzdano ne zna ciji su izvorno. Za pomenute u filmu nisam cuo, ali svidjaju mi se prvi i poslednji.
Sada imamo i temu dvoumljenja glavnog lika (flegmatik dobro se vidi na jednom primeru sa kraja filma), vezano za temporalnu bolest ( vidimo emocionalnu i duhovnu pomoc i borbu), i eutanaziju protiv necije volje ( neke zemlje su zakonski legalizovale Holandija, Belgija,itd.) Posto se radi o Grcima sa stava Hriscanstva je u poptunosti neprihvatljiv postupak, a i imamo i Deset Bozjih zapovesti ( sesta je u pitanju). Pisem, jer se i ovo preispituje .
Slicno se odigrava i na kraju filma, u dijalogu, da ne odem u spoiler , secem na pola i zakon i moral, postajem antiheroj?, pravda je odsutna i selektivna , isto tema za diskusiju.
Takodje nesto sto me opcinjava, provlaci se kroz svakodnevni zivot, isto je ubaceno pred kraj filma, skidam kapu takvim ljudima, ali opet bio bi spoiler.member
09.05.2018. 11:25
Samo da se složim sa ostalim komentarima. Vrlo dobar krimić, egzotičan jezik i odlična gluma i likovi. Glavna uloga je pravi anti heroj. Vrlo dobro i vremenski, napokon,normalan film. Oko 100 minuta.