Ta'm e guilassPogledaj trailer!

Film

drama (1997)

Ta'm e guilass

Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!

Ocena uporabnika
Odlično!
7,784%
Ta'm e guilass

Naslov:

Okus češnje

Leto:

1997

Zvrst:

drama

Trajanje:

95 min

Režija:

Abbas Kiarostami

Scenarij:

Abbas Kiarostami


Glavne vloge:


Abdolrahman Bagheri
  >  Mr. Bagheri
Afshin Khorshid Bakhtiari
  >  Soldier
Homayoun Ershadi
  >  Mr. Badii
Safar Ali Moradi
  >  The soldier
Mir Hossein Noori
  >  The seminarian
Elham Imani
  >  The Photographer

Povzetek:


Gospod Badii je Teheranec srednjih let, ki namerava storiti samomor in išče nekoga, ki bi ga pokopal. Med vožnjo po mestu se srečuje z mnogimi ljudmi in jih sprašuje, ali bi bili pripravljeni prevzeti to dolžnost.
Gospod Badii je Teheranec srednjih let, ki namerava storiti samomor. V svojem range roverju se vozi po predmestju Teherana in išče nekoga, ki bi mu pomagal v zadnjih urah življenja – ki bi ga pokopal, če bi mu uspel načrt s prevelikim odmerkom uspavalnih tablet, ali pa ga rešil, če bi mu dejanje spodletelo. V zameno za pomoč ponuja veliko vsoto denarja. Najprej pobere kurdskega vojaka, vendar ta nazadnje prestrašen pobegne, ko izve za Badiijev načrt. Naslednji potnik je afganistanski študent, vendar skuša Badiija odvrniti od samomora in ga prepričati o svetosti življenja. Končno spozna turškega nagačevalca, ki nejevoljno obljubi, da bo po opravljenem dejanju preveril Badiijeve življenjske znake. Vendar ga skuša tudi Turek odvrniti od tega, da bi si vzel življenje; ponudbo sprejme le zato, ker nujno potrebuje denar za svojo bolno hčer.
  • Poglejte podobne vsebine
  • Komentarji (1)
  • Shirin

    Shirin (2008)

    drama

    Stotinjak poznatih (u Iranu) pozorišnih i filmskih glumica i jedna francuska zvezda su nemi posmatrači filmske adaptacije persijske poeme iz 12. veka "Khosrow i Shirin" (ljubavna priča o Shirin i...
  • Raduga

    Raduga (1944)

    drama, vojni

    Duga (ruski: Радуга) je sovjetski crno-bijeli ratni film snimljen 1944. u režiji Marka Donskoja. Scenario za film je napisala poljska književnica i komunistička aktivistica Wanda Wasilewska...
  • Dah

    Dah (2002)

    drama

    Ten, the latest film by Iranian master filmmaker Abbas Kiarostami, focuses on ten conversations between a female driver in Tehran and the passengers in her car. Her exchanges with her young son, a...
  • Baran

    Baran (2001)

    drama, romantični

    Drama o životu građevinskih radnika u predgrađu Teherana, među kojima je dosta izbeglica iz Avganistana. Njih zapošljavaju ilegalno jer su jeftinija radna snaga i moraju se sakrivati kada dolaze...

Za komentiranje morate biti prijavljeni!

  • KarolinaV
    Uploader
    07.06.2015. 23:41
    Ta'm e guilass (1997)




    Žanr: Drama
    Trajanje: 95 min
    Država: Iran, Francuska
    Jezik: Perzijski

    Režija: Abbas Kiarostami
    Scenarij: Abbas Kiarostami


    Uloge:

    Homayoun Ershadi ... Gospodin Badii
    Abdolrahman Bagheri ... Gospodin Bagheri
    Afshin Khorshid Bakhtiari ... Vojnik
    Safar Ali Moradi ... Vojnik
    Mir Hossein Noori ... Vjerski student



    [tube]gZpC3EIRQw8[/tube]

    Sredovječni gospodin Badii želi umrijeti, pa ide u Teheran kako bi našao nekoga tko će zatrpati njegovo mrtvo tijelo u već pripremljenu raku. No vojnik i vjerski student odbijaju taj posao, a Bagheri, koji preparira životinje u muzeju odgovara Badiija humorom i pričom o vlastitim planovima za samoubojstvo.

    Film izrazito prigušene glume (neprofesionalni glumci) i usporena događajnog slijeda nastoji izbjeći emocionalno suživljavanje sa situacijom i likovima, a čak i kad su dva lika u istom automobilu, prikazuju se naizmjenično (u odvojenim kadrovima), kako se ne bi stvorila glumačka i emocionalna interakcija među njima.
    Tri izabrana pomagača su – zbog društvenog položaja i zanimanja te zbog etničkih i vjerskih karakteristika (Turčin – preparator životinja, Kurd – vojnik, Afganistanac – student Kur'ana) – tumačeni kao utjelovljenje raznolikosti iranskoga društva i čovječanstva općenito, a izlagačkom jednostavnošću argumentiraju se metafizičke konotacije djela.
    Film jednog od najuglednijih iranskih autora Abbasa Kiarostamija, osvojio je Zlatnu palmu na filmskom festivalu u Cannesu (ex aequo).
    link





{{message}}

{{item.title}}